Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Pytania i odpowiedzi w sprawie Marszu Niepodległości !

05 lis

Pytania i odpowiedzi:

Dlaczego 11 listopada organizowany jest w Warszawie Marsz Niepodległości?
Po to, by pokazać reszcie rodaków, iż są w Polsce ludzie, dla których coś znaczą wartości takie jak Honor i Ojczyzna; że istnieją tysiące Polaków – patriotów, gotowych kontynuować tradycje narodowe i działać na rzecz idei Wielkiej Polski. Marsz jest organizowany także po to by uczcić pamięć poległych za nasz kraj bohaterów, często zapomnianych, bez których nasz naród by nie istniał. Pragniemy także promować idee zdrowego, pozytywnego patriotyzmu wśród kolejnego pokolenia Polaków.
Więcej na temat celów przyświecających Marszowi:
Idea Marszu Niepodległości

Kto jest organizatorem Marszu Niepodległości?
Organizatorami Marszu Niepodległości są dwie organizacje – Młodzież Wszechpolska oraz Obóz Narodowo-Radykalny Mazowsze

Czym jest Komitet Poparcia?
Komitet Poparcia skupia osoby, stowarzyszenia, organizacje, pragnące wyrazić publicznie swoje poparcie dla idei Marszu Niepodległości. Osoby te niekoniecznie zgadzają się z poglądami Organizatorów na różne kwestie – ich poparcie dotyczy konkretnie zorganizowania Marszu Niepodległości dla promocji patriotyzmu.
W skład Komitetu wchodzi obecnie wielu naukowców, kombatanci, publicyści, artyści, działacze, a także szereg stowarzyszeń i organizacji.

Czym jest wsparcie medialne?
Wsparcia medialnego udzielają nam portale, serwisy, gazety i inne media, zamieszczające na swych łamach informację na temat Marszu Niepodległości.

Jak mogę dołączyć sam lub ze swoją grupą do Komitetu Poparcia lub wsparcia medialnego?
Wystarczy napisać na mail: [email protected]

Czy manifestacja będzie legalna? Kto będzie w niej uczestniczył?
Manifestacja będzie całkowicie legalna. Uczestniczyć będą w niej najróżniejsi ludzie – członkowie organizacji narodowych, konserwatyści, monarchiści, prawicowcy, niezrzeszeni, patriotycznie nastawieni kibice, studenci, robotnicy, młodzież, osoby starsze, kobiety, mężczyźni, dzieci – słowem ludzie, którzy cenią to iż są Polakami.

Jak jest z bezpieczeństwem w trakcie Marszu? Przeczytałem w internecie informację, iż środowiska gejowskie i anarchistyczne dążą do rozwiązań siłowych? Co robić w przypadku zakłócenia porządku?
Organizatorzy zapewniają uczestnikom Marszu pełne bezpieczeństwo, Wszelkie nieprawidłowości należy zgłaszać służbom porządkowym, które będą starały się natychmiast je usuwać.

Słyszałem, że w Marszu wezmą udział organizacje „neofaszystowskie”, „ultranacjonalistyczne” „skrajnie prawicowe”. Czy to prawda?
Tego typu określenia stosowane są od wielu lat przez media związane z lewicą. Retoryka ta oparta na kłamstwach i pomówieniach, rozpowszechniana jest przez niektóre media, którym bardzo nie w smak działalność poszczególnych organizacji narodowych. Szczególnie nie podoba im się to, iż istnieją w Polsce grupki ludzi, którzy za własne pieniądze, poświęcają swój prywatny czas, dla krzewienia idei narodowej i uczczenia ludzi oddających życie za naszą Ojczyznę. Nazywają nas „faszystami” dlatego, że nasze zachowanie nie pasuje do utartego schematu kosmopolitycznego świata, jaki mają przykazane lansować. Według nich członkowie Ruchu Narodowego „zjadają dzieci”, natomiast rzucanie kamieniami w legalną demonstrację to przykład „usprawiedliwionego społecznego oporu”.
Jak jest naprawdę można się dowiedzieć idąc na Marsz, rozmawiając z jego organizatorami i poszczególnymi osobami.

Kto i dlaczego próbuje zablokować Marsz Niepodległości?
Agresywne środowiska homoseksualistów, wspierane przez anarchistów, od wielu lat próbują blokować wszelkie przejawy działalności patriotycznej. Zazwyczaj są to te same osoby, kilka grupek homoterrorystów, różnych degeneratów mieszkających w kradzionych budynkach, narkomanów i tym podobne. Łączą się oni w kilkuosobowe organizacje przeradzające się następnie w szersze „porozumienia” mające sugerować, iż ich działalność jest wspierana przez „zwyczajnych ludzi”. W rzeczywistości jednak, nikt normalny nie przychodzi na takie spędy, mimo 20 lat propagandy, dalej ich słynne blokady liczą po sto tych samych osób…
Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, iż główne wsparcie finansowe dają właściciele koncernów medialnych (między innymi kupując im gwizdki, transparenty itp mające pomóc w „czynnym oporze”). Dziennikarze mają rozkaz uczestniczyć w marszach, wypisując potem eseje na temat dzielnej walki „antyfaszystów” (kolejny ukuty medialny slogan – „antyfaszysta” obecnie może oznaczać wszystko od zoofila po dziennikarza pewnej gazety – a prawda jest taka że prawdziwi żołnierze walczący z niemieckim nazizmem są w naszym Komitecie Poparcia).

Czytałem, że anonimowy członek organizacji wypowiedział się do jakiejś gazety. Mówił dziwne rzeczy.
Działacze organizacji narodowych nie udzielają informacji anonimowo, nie komentują anonimowo działań innych organizacji. Anonimowe postacie tzw. „członkowie organizacji” są tam zmyślone, gazety zawsze zasłaniają się tajemnicą dziennikarską przy zapytaniu o źródło.
W szczególności nie wypowiadają się anonimowo do Gazety Wyborczej, ani innych gazet spółki Agora.

Czy organizatorzy reagują na kłamliwe publikacje i wypowiedzi przeciwników Marszu Niepodległości
Organizatorzy podejmą wszelkie kroki prawne i starania, aby odpowiedzialne za nie osoby poniosły odpowiednie konsekwencje. Wszelkie nadużycia proszę zgłaszać na mail: [email protected]

Chcę przyjść ale nie wiem czy powinienem się jakoś specjalnie ubrać?
Należy ubrać się porządnie, jak na Święto Niepodległości przystało. Oprócz tego zachęcamy by każdy kto posiada wziął polską flagę, będą również do nabycia flagi Polski na miejscu (dochód zostanie przeznaczony na organizację następnego Marszu).

Jestem dziewczyną czy to w czymś przeszkadza? :)
Oczywiście, że nie ! Na naszym Marszu będzie bardzo dużo prawdziwych dziewczyn, pięknych i dumnych ze swojej Ojczyzny Polek. W poprzednich latach były obecne również matki z dziećmi. Zapraszamy !

Trochę się boję przyjść, nikogo nie znam, nie działam w żadnej organizacji, nie całkiem zgadzam się z poglądami Organizatorów
Zdecydowanie zachęcamy do przyjścia. Marsz ma promować wartości patriotyczne, atmosfera będzie przyjacielska i serdeczna, łatwo będzie można nawiązać znajomości (oczywiście jeśli się chce). Będzie można zobaczyć jak wielu jest nas – patriotów.
Na Marszu Niepodległości potrzebujemy właśnie Ciebie ! Przyjdź i weź znajomych !

Masz pytanie? Napisz – w tym temacie (dział „O Marszu”) opublikujemy odpowiedź. Prosimy również wszystkie media zainteresowane uczciwym i obiektywnym przedstawieniem naszego stanowiska o kontakt również na ten mail:
[email protected]

 

29 Komentarze

 • jarek pisze:

  Dziewczyny jak najbardziej :) )

 • Mateusz pisze:

  Świetna profesjonalna strona.
  Sam będę obecny w Warszawie na Marszu.
  Życzę powodzenia i wszystkiego najlepszego!

 • Zbyszek pisze:

  Hehe , szkoda ze nie jade. Ale za rok , przybęde wspierac marsz. CWP!

 • Mt pisze:

  Uważam że te pytania co są zamieszczone w tym dzialepowinny byc w innym kolorze żeby łatwiej się czytało ten tekst

 • Paweł pisze:

  jesli jakas dziewczyna chce isc a nie ma z kim to poswiece sie w imie sprawy i chetnie potowarzysze i zapewnie bezpieczenstwo przed „homoterrorystami” :D
  gg: 7195617

 • jarek pisze:

  Haha dobry jesteś gościu :D

  • Elyene pisze:

   Magda pisze: Co niektf3rzy to lubią się nad sobą poużalać, albo jeszcze lpieej: zegnać na innych.Przez ostatnie 8 lat nie miałem kontaktu z chemią (studiowałem matematykę), a zrobiłem poziom podstawowy na 90%.Poziom rozszerzony też nie wygląda strasznie. Poza tym nawet jeśli nawet był by trudniejszy to dla wszystkich (więc dostać się na studia by się nadal tak samo dało).No chyba, że ktoś nie jest z tego w stanie wyciągnąć 30% ale do takiego lekarza to ja bym się bał nawet teściowej zaprowadzić ;) . Najłatwiej się poprzechwalać ile to by się nie wyciągnęło na podstawie ;) Na medycynę nie wystarczy mieć 30% drogi kolego Krzysztofie. Otf3ż przyszły lekarz musi mieć przynajmniej 80% żeby się gdziekolwiek dostać. Nie wypowiadaj się na ten temat i nie mf3w bzdur skoro się w ogf3le nie orientujesz w temacie. Dla większości maturzystf3w 2011 chemia rozszerzona była nie lada wyzwaniem w porf3wnaniu z tą z roku chociażby 2010 i nie sądzę, żebyś mf3gł temu zaprzeczyć.

 • Eddi pisze:

  Real brain power on dlipsay. Thanks for that answer!

 • tomek pisze:

  W tym roku będę na pewno, w tam tym nie mogłem z przyczyn finansowych (odległość), zapraszam wszystkich niezdecydowanych szczególnie osoby z Podkarpacia!

 • Magda pisze:

  A co z transparentami i flagami? czy można mieć własny czy tylko po akceptacji organizatorów czy w ogóle nic nie można?

 • Jędrzej ;) pisze:

  Mała prośba do organizatorów:
  Napiszcie coś o policji, że trzeba też im dać wyrazy szacunku. Są również polakami i przez tych wszystkich oszołomów(antifa, pedały) muszą tracić piękny dzień dla Polski zamiast na odpoczynek to na ochronę narażając swoje życie w razie kolejnego ataku biedronia, czy jak mu tam ;)

  Apelowałbym również o totalnie olanie tych wszystkich przeciwników – oni dla nas nie powinni istnieć. Ewentualnie jakoś inteligentnie pokazać gdzie jest ich miejsce np. zrobić chusty z napisem Polska i rzucić im pod nogi(tzn. rzucić im wyzwanie, jakim jest nasz kraj polska), jeśli nie podniosłą to splunąć im w twarz i samemu podnieść. Jeśli podniosą to podać rękę i zaprosić do marszu. W każdej możliwości to my wygram honorem i tolerancją ;)

  Jeszcze jedno…! Zaproście jakiś kawalerzystów, lub jakiś pojazd wojenny, aby prowadził nas to do da imprezie mocy;)

  • Michał pisze:

   Kawaleria – jak najbardziej.
   Pojazd wojenny – może się źle ludziom kojażyć. Świetny materiał dla mediów: „patrzcie faszyści czołgami po warszawie jeżdżą!”

 • Maciej pisze:

  Czy ja mam cos z oczami, czy na stronie o Marszu Niepodległości nie ma informacji gdzie i o kórej Marsz się zaczyna?

 • Iw pisze:

  Sprawdzcie prosze mail, bo chce w imieniu mojej organizacji zgłosic poparcia dla marszu ale z adresu [email protected] maile wracaja

 • lazur pisze:

  Napiszcie wreszcie gdzie się zbieramy i o której godzinie.Jest wiele przekłamań na mieście!!!.

  Sredecznie pozdrawiam Lazur

 • Wojtek pisze:

  Ja się wybieram. Natomiast ta muzyka na filmie zachęcającym do wzięcia udziału w marszu zupełnie nie kojarzy mi się z „przyjacielską i serdeczną atmosferą” tylko raczej z jakąś zadymą

 • Zbyszek pisze:

  Szanowni Państwo

  W imieniu Polsko-polonijnej Gazety Internetowej KWORUM, pragnę
  poinformować o poparciu dla MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI.
  Jednocześnie deklarujemy uczestnictwo w Marszu, w dniu jutrzejszym
  oraz relację ze zdjęciami na łamach naszej gazety http://www.kworum.com.pl
  Zapraszamy do lektury.

  Z pozdrowieniem
  Zbigniew Skowroński
  red. nacz GI KWORUM

 • Wolnościowiec pisze:

  To są organizacje faszystowskie.
  Fragment programu ONR: „(…) wykluczenie oświeceniowej ideologii praw człowieka, które stały się świeckim wyznaniem i źródłem mnożących się absurdalnych roszczeń społeczeństw, a w szczególności tzw. dyskryminowanych mniejszości.”

  Wystarczy też popatrzeć choćby na flagi wzorowane na NSDAP czy ideę państwa wyznaniowego, w którym nie ma miejsca na niewierzących, homoseksualistów czy osoby o innym kolorze skóry.

  Idee tych organizacji, symbolika – wyglądają jak u faszystowskiej Falangi hiszpańskiej.

  Oddać takim władze w Polsce, a szybko rozprawią się ze wszystkimi którzy nie są katolikami, nie tworzą tradycyjnych rodzin czy bronią swoich podstawowych praw.

 • Darek pisze:

  Z Podkarpacia, a dokładnie z okolic Łańcuta się również wybieramy! „Jeszcze Polska nie zginęła…” :) Pozdrawiam i zachęcam do przyjazdu na Marsz Niepodległości. Autem na gaz koszt na 4 osoby nie jest niewielki, a przeżycia niezapomniane. Alternatywnie można pociągiem. Obowiązkowo biało-czerwone flagi.

 • My pedały, terrorystki!

  Od zawsze kręcą mnie chłopaki co pierdolą normy i jebią stereotypy. No więc kręcą mnie też chłopaki z Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Wyzwoleńczego. Chłopaki organizują Marsz Niepodległości, a przy okazji obalają mit zniewieściałego pedała.

  Więcej na http://www.dopiskipedala.blox.pl

 • Dąbrówka pisze:

  Będę na Marszu, ale chciałabym wiedziec jaka jest przewidziana trasa? Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji. Dziękuję za odp. :)

 • Witam wszystkich Też wraz ze znajomymi jedziemy na Warszawę 11 listopada 2013r. , mam nadzieję że NIE BĘDZIE PONOWNIE POLICYJNYCH PROWOKATORÓW (tajniaków-operacyjnych!!!). Jedziemy ze Szczecina i okolic :-)


Wyraź swoją opinię