Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Czy Marsz Niepodległości to dobre miejsce dla kobiet czy matek z dziećmi?

09 lis

Chcąc odpowiedzieć na zadane pytanie, w pierwszej kolejności należałoby zastanowić się, dla kogo świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości naszej ojczyzny – w tym wypadku patriotyczny przemarsz ulicami Warszawy – nie byłoby odpowiednim miejscem. Uważam, że nie ma takich osób, a przynajmniej być nie powinno. Dlaczego? Święto obchodzone 11 listopada, to święto Polaków. To nasze święto. Dlatego też każda osoba nazywająca siebie Polakiem, dla której krwawa historia naszego narodu jest bliska, powinna w możliwy dla siebie sposób uczcić rocznicę odzyskania wolności bez względu na to czy jest mężczyzną, kobietą, czy też dzieckiem. Jest to nasz obowiązek względem ojczyzny oraz osób niejednokrotnie oddających życie za naszą przyszłość. Niestety są osoby, które chcą przeszkodzić w obchodach tego jakże ważnego dla nas święta. Grożąc zamieszkami, starają się zniechęcić do świętowania bezbronne kobiety i niewinne dzieci. Zastanawiam się dlaczego… Czy nie czują się Polakami? Czy nie są wdzięczni naszym przodkom za szansę na normalne życie? Za co aż tak bardzo nienawidzą patriotów, że określają ich mianem faszystów? W większości są to biedni, zagubieni ludzie, którym należałoby pomóc. Odrzuceni przez społeczeństwo buntują się przeciwko systemowi, który ich karmi. Podążając za modą, chcą być „nowocześni” i „tolerancyjni”; stają się anarchistami, zamieszkują opuszczone budynki, nie stronią od używek. To świetny materiał, którym można sterować. Są idealnym celem dla wrogów polskości, którzy to pod płaszczykiem tolerancji i równości realizują swoją nienawistną politykę. Powoli nakręcają paranoję, wmawiając tym zagubionym, biednym owieczkom, że osoby kochające swój kraj są faszystami. Ja rozumiem, że używki oraz alkohol robią z mózgu mięso mielone, ale żeby Polak nienawidził Polaka za to, że jest on dumny z bycia Polakiem? Młodzi gniewni walczą z Polakami święcie przekonani, iż walczą w dobrej sprawie, że walczą w sprawie… Polski?
Wbrew temu, czym ci właśnie biedni, omamieni ludzie są karmieni poprzez kłamstwa antypolskiej Gazety Wyborczej, my – czyli groźni „faszyści” – to tak naprawdę w sporej części piękne i mądre kobiety, dzieci, osoby starsze, osoby niepełnosprawne, ludzie w kwiecie wieku. Różnimy się znacznie od narodowca-faszysty, którego obraz kreuje w swych paszkwilach Gazeta Wyborcza. Nie mamy wytatuowanych swastyk na szyjach, nie krzyczymy „sieg heil”, nie palimy Żydów na stosach i nie mordujemy czarnoskórych. Łączy nas jedno – miłość do matki Ojczyzny.

Ania ONR Górny Śląsk

 

12 Komentarze

 • Alicja pisze:

  Będę :) do zobaczonka!!

 • Lelek pisze:

  pieknie napisane..

 • Erla pisze:

  Najgorsze jest to, że wielu młodych ludzi naprawdę wierzy w to, co im się wciska. Robią smutne minki i dziwą się: To w Polsce są faszyści? Idę ich zatrzymać!
  Najśmieszniejsze jest to, że w tym ich filmiku promocyjnym nie mają nic prócz swoich słów, nie widziałam żadnego dowodu na to, że faktycznie ci, których pomawiają o faszyzm (ale i rasizm, nazizm) faktycznie wykazują się takimi zachowaniami i prezentują takie właśnie poglądy.
  Ale wielu młodych gniewnych (i niekoniecznie homoterroryśców, jak się ich tu określa) wierzy, bo nie ma nawyku jakiegokolwiek kwestionowania informacji, które im się podaje. Nie pomyślą, że wroga, którego im się usilnie wciska i przeciw któremu występują z tymi swoimi wszystkimi kolorami tęczy, tak naprawdę mają tuż za swoimi plecami.

 • n0e pisze:

  pozdrowienia dla czytających to pajaców z Czerskiej. obyście sczeźli :)

 • k-14 pisze:

  „oni” mają swoje squoty, dragi, narkotyczne ekstazy, czerwone gwiazdy, „dni Cipy”, komunistycznych „bohaterów”, bębenki, a my mamy święto niepodległości 11 listopada!

  A Ty, którą stronę wybierasz?

  • Marta pisze:

   trochę to śmieszne, k-14
   nie jest to wszystko takie czarno- białe, my i oni
   niedobrze jest dzielić Polaków na my i oni
   anarchiści nie zawsze żyją w upadku, anarchistyczne poglądy nie zawsze łączą się z resztą spraw, o których piszesz
   prawicowcy zaś też czasem przeginają i robią rzeczy brzydkie ;) , a nawet bardzo brzydkie

 • Robert pisze:

  Moi drodzy nie zapominajcie, że ta cała Antifa to ogrom funduszy z bliżej nieokreślonego źródła, sterowanych nie przez zagubione owieczki.Pamiętajmy- Większość obecnych 11.11.11 będzie Polakami nie dajmy się dzielić.
  Wojna polsko-polska to wymysł, hasło i slogan dla wywołania konkretnych zjawisk(najlepiej łapać w mętnej wodzie).
  Uczcijmy godnie Nasz Dzień Niepodległości – rozgłaszajmy go Naszym Dniem Wolności, a ich zagraniczni goście jeśli potrafią samodzielnie myśleć dołączą do pochodu.
  ps.Jak zawsze od zarania świata- UWAGA na PROWOKACJE !!!
  ps1.Osoby lekko zapatrzone we włoski faszyzm nakłaniam do bliższego zapoznania się z tematem i dopiero wypowiadania się w temacie.Jeśli faszyzm o kogoś dbał to na pewno to byli faszyści, cała reszta była represjonowana.Nie wspominając o całkowitym braku polityki socjalnej itd. itp.,no chyba że ma się na myśli w/w represje.

  • Michal pisze:

   Nie rozumiem, dlaczego utożsamiasz faszyzm z wolnym rynkiem(brak polityki socjalnej). Faszyzm ma przede wszystkim swoje źródło w związkach kombatanckich (fascio) które przejęły władzę we Włoszech-czyli militaryzacji. Wg Musoliniego faszyzm był równoznaczny z korporacjonizmem, czyli system ekonomicznym, gdzie o wszystkim decydują związki pracodawców i pracowników zrzeszone w tzw. korporacjach. Nie widzę żadnej różnicy między solidaryzmem społecznym a socjalizmem. Jeżeli robię coś dla innych to robię to z własnego poczucia moralności i potrzeby serca, a mechanizmy ekonomiczne nie powinny go wymuszać. Związki zawodowe(które obaliły poprzedni system), czy związki kombatanckie są tylko grupami interesów. Jeżeli jestem konserwatywnym-liberałem (ale nie takim jak Korwin, który chce zupełnie jak Palikot legalizować miękkie narkotyki i wprowadzać karę śmierci- a obie te rzeczy są sprzeczne z wartościami chrześcijańskimi), to nie rób ze mnie faszysty.

 • Anka pisze:

  Będę na pewno.. dzieci też zabieram.. pozdrawiam

 • Ania pisze:

  Przyjadę Pozdrowionka


Wyraź swoją opinię