Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Piękny i dumny Marsz Niepodległości przeszedł przez Warszawę!

12 lis


Marsz Niepodległości zakończył się pełnym sukcesem! Kilka tysięcy patriotów zgromadzonych na placu Zamkowym przemaszerowało w dumnym patriotycznym pochodzie ulicami Warszawy pod pomnik Romana Dmowskiego.

Mimo nagonki ze strony „Gazety Wyborczej” i tzw. „antyfaszystów” manifestacja zgromadziła wiele osób z różnych środowisk, oprócz działaczy Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego pojawili się również działacze innych stowarzyszeń, kibice klubów piłkarskich z całej Polski, a także całe rodziny. Przybyła też delegacja narodowców z Węgier, na czele z posłem Istvanem Szavay’em.

Uczestnicy skandowali m.in. „Nasza polskość naszą chlubą”, „Wielka Polska Katolicka” oraz „Cześć i chwała bohaterom”. Dodatkową atrakcją przemarszu była kilkudziesięciometrowa biało-czerwona flaga, niesiona przez Wszechpolaków. Gdy pochód dotarł do Placu Na Rozdrożu przemawiali członkowie Komitetu Poparcia Marszu oraz przedstawiciele organizatorów.

- To z pewnością największa manifestacja narodowej prawicy od wielu lat. Cieszę się, że tak wiele różnych środowisk potrafiło się zjednoczyć, by uczcić bohaterów walki o niepodległość Polski – powiedział kol. Robert Winnicki, prezes Młodzieży Wszechpolskiej. Wyraził również nadzieję, że kolejne Marsze Niepodległości będą jeszcze liczniejsze i równie udane.

Kolega Adam Witczak, rzecznik prasowy ONR w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na zagrożenia stojące przed narodem polskim, podkreślił także konieczność codziennej walki na wszystkich frontach o duszę i tożsamość Polaków.

Krótkie przemówienia wygłosili także Artur Zawisza prezes Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych (honorowego patrona marszu) oraz Janusz Korwin-Mikke. Manifestacja zakończyła się złożeniem wieńców, modlitwą oraz odśpiewaniem hymnu państwowego oraz Hymnu Młodych.

 

12 Komentarze

 • zweinstein pisze:

  …czyli jest możliwe.
  mam coraz większą nadzieję, że się uda,
  i wywalczymy niepodległość!
  TĘ PRAWDZIWĄ!
  Chwała Bohaterom!
  A młodzież nie nie da się sprzedać systemowi,
  choć judzi on iluzorycznymi perspektywami.
  Pozdrawiam Roberta, z którym broniliśmy dostępu do Pałacu Biskupów we Wrocławiu.
  A Panu Januszowi powodzenia życzę, w wyborach na Prezydenta Warszawy.

 • zawodowiec ( L ) pisze:

  Było nas 2 500 – 3 000 osób. Jednak setki tysięcy warszawiaków dowiedziało się dziś z pierwszej strony „Metra”, że to komunistów było 2 tysiące, a nas, „według szacunków policji”, kilkaset.

 • ellu pisze:

  gratulacje, chetnie sie przylacze nastepnym razem

 • Piotr Paweł pisze:

  Pilecki Łupaszko Fieldorf Nil żołnierze wyklęci kATYŃ NIGDY o WAS NIE ZAPOMNIMY

  bierut berman wOLIŃSKA RÓŻAŃSKI BEZPIEKA SLD SPISEK oKRĄGŁEGO STOŁU
  Nigdy wam tego NIE WYBACZYMY

 • Piotr pisze:

  Nie byłem na marszu i nie jestem członkiem ONR ani MW, a do niniejszego wpisu skłoniła mnie ewidentna bezczelna nagonka Wyborczej na organizatorów marszu. Zarzucają Wam faszyzm, ale to oni stosują faszystowskie i stalinowskie metody zwalczania przeciwników. Zobaczcie dzisiejsze pierwsze strony Wyborczej i Metra – to doskonale pokazuje co we wczorajszym święcie było dla nich najważniejsze. Zróbcie i zachowajcie fotki tych stron jako dobre przykłady na przyszłość. Mam nadzieję, że coraz więcej ludzi będzie dostrzegało te manipulacje i myślało samodzielnie.
  Pozdrawiam.

 • edek pisze:

  ja zawsze jak ide na studia biore kilka numerow metra i wywalam do kosza, zawsze mniej osob przeczyta;] dzieki temu reklamy staja sie smieciowe:P czym wiecej osob tak robi tym lepiej;].

 • Narodowiec1906 pisze:

  Do zobaczenia za rok! Przeszliśmy! Niech żyje Polska!

 • Hanna pisze:

  Całym sercem jestem z Wami!Jednak nie odmóżdżyli nas do końca!
  Niech tem Marsz stanie się początkiem!
  Wywalczymy wolną Polskę,jesli są tacy ludzie,jak Wy!

 • zweinstein pisze:

  ja proponuje 13 grudnia
  pokazać jeszcze raz okupantom,
  że nie zginęła kiedy jesteśmy
  i jest nas wielu będzie coraz więcej.

 • Tomek pisze:

  Nie jestem bynajmniej sympatykiem opcji, która organizowała marsz, natomiast myślę, że jeżeli ktoś jest zagrożeniem dla demokracji w Polsce, to jest nim raczej gazetka wybiórcza oraz tak prymitywne i odrażające indywidua jak Blumsztajn czy inny Biedroń.

 • Michał pisze:

  13 grudnia można zrobić jakąś pikietę, ale najważniejsze byłoby zrobienie parady niepodległosci w tym samym czasie co tzw. „parada równości”.


Wyraź swoją opinię