Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Regulamin Marszu Niepodległości 2011

09 paź

Publikujemy Regulamin Marszu Niepodległości – prosimy o rozpowszechnianie tej informacji wśród osób wybierających się 11.11 do Warszawy.

Regulamin Marszu Niepodległości

Postanowienia niniejszego regulaminu obowiązują wszystkich uczestników Marszu Niepodległości, odbywającego się 11 listopada w Warszawie. Osoby, które nie dostosują się do zapisów regulaminu, będą usuwane z manifestacji:

1. Nad porządkiem Marszu czuwa specjalnie oznakowana służba porządkowa. Każdy uczestnik Marszu Niepodległości ma obowiązek dostosować się do poleceń wydawanych przez osoby pełniące służbę porządkową.
2. Zabrania się wnoszenia transparentów, emblematów, flag i innych symboli partii politycznych. Zorganizowany udział w Marszu Niepodległości biorą wyłącznie osoby prywatne, stowarzyszenia, fundacje oraz inne organizacje społeczne i non-profit.
3. Wszyscy dziennikarze chcący fotografować, nagrywać lub relacjonować Marsz Niepodległości wewnątrz kolumny manifestantów, zobowiązani są do uzyskania wcześniejszej zgody organizatorów. Akredytacje udzielane będą przez organizatorów w Punkcie Informacyjnym Marszu Niepodległości, 11 listopada w godz. 14:00-15:00.
4. Wszystkie transparenty, flagi i emblematy niesione przez uczestników Marszu wymagają akceptacji przez organizatorów. Zgody udzielane będą przez organizatorów w Punkcie Informacyjnym Marszu Niepodległości, 11 listopada w godz. 14:00-15:00
5. Zakazane jest posiadanie sprzętu nagłaśniającego. Nagłośnienie zapewniają wyłącznie organizatorzy Marszu.
6. Osoby w jakikolwiek sposób zakłócające przebieg Marszu będą usuwane z manifestacji.

Organizatorzy Marszu Niepodległości

 

9 Komentarze

 • Prewencja i Cenzura? pisze:

  Wszystkie transparenty, flagi i emblematy niesione przez uczestników Marszu wymagają akceptacji przez organizatorów.
  I tutaj trochę przesadziliście. Ktoś będzie specjalnie przyjeżdżał wcześniej i szukał Was, żebyście mogli niczym cenzorzy czy obserwatorzy PZPN-u oceniać flagi i transparenty?! Może jeszcze będziecie przycinać flagi jak podczas meczu kadry w Gdańsku? A jak wg waszej policji politycznej trafi się coś „niewłaściwego” to nakażecie to zamazać?!
  Ograniczacie swobodę uczestnictwa w tym marszu zakazując również wyrażania się poprzez emblematy partyjne, ale to już szczegół.

 • Marsz Niepodległości pisze:

  Spokojnie. Wszystko zostanie podane w odpowiednim czasie.

 • TomaszAnglia pisze:

  I Bardzo dobrze ze nie jest podana godzina i trasa. Żeby anty-Polacy nie mogli przeszkadzać w przebiegu marszu. Pozdrawiam.

 • Mirosław pisze:

  26.10.2011 r.

  Redakcja Gazety Wyborczej

  Szanowna redakcjo,

  w internetowym wydaniu Waszej gazety przeczytałem artykuł pana Seweryna Blumsztajna zatytułowany „Moi narodowi bohaterowie”. W artykule tym nazywa bohaterami tych,
  którzy „odważyli się splunąć w najgorszą z polskich twarzy”. Odnosi się to plucie do ubiegłorocznego „Marszu Niepodległości” i jego uczestników, nazywanych „faszystami”. Widziałem obszerne relacje filmowe sporządzone przez wielu uczestników tych wydarzeń zamieszczone w internecie. Prezentowały one różne punkty widzenia ale w żadnej z nich nie dostrzegłem ani jednego faszystowskiego, antysemickiego czy rasistowskiego transparentu czy hasła. Jak więc ci bohaterowie rozpoznawali „faszystów”? Czy po rysach twarzy, kolorze włosów , a może zastosowali jakieś inne kryteria o których nie wiem? Jest to dla mnie bardzo istotne ponieważ zamierzam uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i wraz z rodziną wziąć udział w tegorocznym Marszu. Chciałbym jednak uniknąć oplucia przez pana Blumsztajna lub jakichś jego przyjaciół. Dla dzieci mogłaby to być prawdziwa trauma . Może pan redaktor zechciałby jakoś oznaczać ludzi, którzy świętują ważną dla nich uroczystość a nie chcieliby uchodzić za faszystów. Może oznaczyć ich jakimiś opaskami. Mogłyby być na przykład żółte noszone na prawym ramieniu. To oczywiście tylko propozycja ale może warta rozważenia. Taka licencja na nie bycie faszystą udzielana przez niewątpliwy autorytet moralny w osobie pana redaktora umożliwiłaby przebywanie na ulicach bez zagrożenia agresją i opluciem przez „narodowych bohaterów „autora artykułu. Bardzo proszę o możliwie szybką odpowiedź bo 11 listopada już niedługo.

  Pozdrawiam,

  Mirosław Spirowski

  • Piotr Kurowski pisze:

   Wyrazy szacunku i pozdrowienia Panie Mirku
   Spotkamy się 11 listopada

   Piotr Kurowski

   • Yessica pisze:

    Nie wierzy Pan w dyaciymrnskje na tle pochodzenia etnicznego w demokratycznym kraju, bo w cos takiego rzeczywiscie trudno jest uwierzyc. Tymczasem fakty sa jednoznaczne. Tu w Anglii znana jest irlandzka MEP Kathy Sinnott, ktora zajmuje sie gromadzeniem informacji o naruszaniu praw nie-niemieckich rodzicow przez sady w Niemczech, a przede wszystkim przez Jugendamty. Jugendamty, to sa instytucje administracyjne, ktore maja wladze nad rodzicami w zakresie nieznanym w zadnym innym kraju Europy. Szczegolnie w tradycji anglosaskiej przestrzegana jest zasada, ze zadna instytucja administracyjna nie moze ingerowac w osobiste zycie obywatela bez nakazu sadu. Sinnott zwraca tez uwage, ze procentowo wlasnie w Niemczech najwiecej dzieci odbieranych jest rodzicom i oddawanych rodzinom zastepczym. Zwraca tez uwage, ze inne prawa sa stosowane wobec Niemcow, a inne wobec nie-Niemcow. Jest to w sprzecznosci nie tylko z ogolnymi zasadami Wspolnoty Europejskiej, ale tez Deklaracja Praw Czlowieka ONZ.Tomasz J KazmierskiWlk Brytania

 • Wiesław pisze:

  Jeśli tylko będę mógł przyjadę. Tylko podajcie miejsce i godzinę . No i dojazd z Centralnego. Pozdrawiam.

 • Alicja pisze:

  Mam pytanie. Czy mieszkańcy Łodzi, wyborcy Dariusz Barskiego mogliby się dołączyć do marszu z flagami, plakatami posła okrojonymi z elementów partyjnych oraz z umiarkowanej treści hasłami np. „.wybraliśmy w demokratycznych wyborach”. Nadmieniam, że nie jestem członkiem żadnej partii, zbierałam podpisy pod protestem usunięcia p. Barskiego z funkcji posła.Była to akcja oddolna, spontaniczna.Proszę o w miarę szybką odpowiedź, ponieważ taki mamy w 2 osoby pomysł, a trzeba by go jeszcze zorganizować. Pozdrawiam.

 • Jeannie pisze:

  This info is the cat’s pjmaaas!


Wyraź swoją opinię