Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Pjus na Marszu Niepodległości!

14 paź
Pjus na Marszu Niepodległości!

Karol Nowakowski, pseudonim artystyczny Pjus, urodzony w 1982 r. Pracował m.in. jako felietonista, projektował serie ubrań dla własnej marki „022″ (numer kierunkowy do Warszawy, która jest kolejną pasją rapera). Głosu, którego charakterystycznej, matowej barwy nie sposób pomylić, zaczął używać w projektach drum n’ bassowych, na imprezach granych m.in. z Dj’em Sektą. Od roku 2002 jest członkiem g-funkowego trio 2cztery7, razem ze Stasiakiem i Tym Typem Mesem.

Pjus uchodzi za człowieka oczytanego, o ukształtowanych poglądach, nie przekonanego do fenomenu zwrotu „poprawność polityczna”. Jego cięty język dodawał pikanterii wielu dyskusjom – od prowadzonej na łamach „Gazety Wyborczej” polemiki a propos kibiców po program „Miasto kobiet” na TVN Style.
Karol Nowakowski jest zwycięzcą zmagań z rzadką chorobą Neurofibromatoza typu 2 (NF2). Pjusowi wycięto trzy duże guzy, dwa z nerwów słuchowych i jeden z kręgosłupa. Dzisiaj, po kilku operacjach Pjus jest pierwszym i jedynym człowiekiem na świecie z dwoma implantami pniowymi- sztucznym, cyfrowym zmysłem słuchu. Rehabilitacja, trudno gojące się blizny, rekordowe czasy narkozy (jedna z operacji trwała 14 godzin) to przejścia, które nie złamały rapera- w 2009 roku wyda pierwszy solowy album pt. „Life after deaf”.

 

4 Komentarze

 • zawodowiec ( L ) pisze:

  Jeśli się nie mylę, to ojciec mojego kolegi go operował ;)

 • Piotr pisze:

  Szacun. Nadszedł czas na konsolidację środowisk prawicowych i wolnościowych w Polsce. Ten rok jest ostatnią szansą na naprawę tego kraju. Tworzymy jeden wielki blok organizacji chcących zrealizować ideę Wielkiej Polski z niezależnym rządem, zminimalizowaną biurokracją, całkowitą swobodą handlu i silną armią. Najważniejszym celem na najbliższe miesiące jest obalenie obecnego rządu oraz skazanie na wieloletnie więzienie jego przedstawicieli.

 • Commonwealth pisze:

  Był komiks o nim w serii wydawanej przez IPN „powstanie 44″ tom2 (polecam całą serię) Bardzo się cieszę, że będzie z nami na Marszu.

  • Andriawan pisze:

   stan pisze:Zadzwoń do lokalnej firmy, szkła i zyptaać. Jeżeli nie jest specjalnym oknie prf3buje przestraszyć lub śruby. Poza tym większość ubezpieczenia domf3w na pokrycie kosztf3w wybite szyby w oknach, bez uzyskania przychodf3w.


Wyraź swoją opinię