Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Oświadczenie organizatorów Marszu Niepodległości

11 lis
Oświadczenie organizatorów Marszu Niepodległości

W dniu dzisiejszym odbył się drugi Marsz Niepodległości. Narodowa manifestacja zgromadziła ok. 20 tyś osób, chcących dać wyraz swojej narodowej dumie i przywiązaniu do niepodległego państwa polskiego. Dziękujemy dziesiątkom tysięcy Polaków, którzy przyszli by w sposób godny uczcić święto Niepodległości.

Niestety, doszło również do przypadków karygodnych zachowań grup chuliganów i prowokatorów. Organizatorzy Marszu Niepodległości zdecydowanie potępiają bandyckie zachowania, do jakich doszło w Warszawie dzisiejszego dnia. Potępiamy ekstremistów, którzy ścierali się z policją na Nowym Świecie, placu Konstytucji i w innych punktach stolicy. Zdecydowanie potępiamy jakąkolwiek przemoc jako środek wyrażania poglądów, niezależnie od tego, pod jakimi hasłami byłyby głoszone.

W momencie rozpoczęcia przez grupy chuliganów zamieszek na pl. Konstytucji, organizatorzy podjęli decyzję o wyprowadzeniu kolumny manifestantów poza jego obręb. Przedstawiciele Urzędu Miasta zaproponowali alternatywną do zarejestrowanej trasę, na co organizatorzy się zgodzili. Jednocześnie jednak odrzucono prośbę organizatorów Marszu o interwencję w razie zagrożenia Marszu przez grupy mogące go zdestabilizować. Należy podkreślić, że w kolumnie marszowej, która opuściła pl. Konstytucji przed godziną 15.00, nie dochodziło do żadnych ekscesów. Wokół kolumny, w żaden sposób niezabezpieczonej przez siły porządkowe, operowały grupy chuliganów i prowokatorów, które starły się z policją na placu na Rozdrożu. W obliczu eskalacji napięcia i wkroczenia oddziałów policyjnych, organizatorzy postanowili rozwiązać zgromadzenie.

Napływają do nas również coraz liczniejsze informacje o lewicowych prowokacjach i nieprawidłowym zachowaniu sił porządkowych. Otrzymujemy relacje o atakowaniu osób nie uczestniczących w zamieszkach, a nawet o prowokacjach, jakich miało dochodzić ze strony osób odpowiedzialnych za porządek publiczny. Obecnie gromadzimy informacje i weryfikujemy ich wiarygodność. Zwracamy się do wszystkich uczestników Marszu Niepodległości o pomoc i nadsyłanie relacji na [email protected] Razem obronimy prawdę o Marszu Niepodległości!

Sukces frekwencyjny tegorocznego Marszu niewątpliwie przysłaniają te smutne wydarzenia. Złożyło się na nie kilka czynników: prowokacje lewicowych ekstremistów, bandytyzm chuliganów, nieudolność sił porządkowych. Zasadniczą odpowiedzialność za dzisiejsze wydarzenia, poza bezpośrednimi sprawcami, ponoszą środowiska lewicowych ekstremistów i sprzyjających im mediów, które od kilku tygodni budowały atmosferę przyzwolenia na przemoc, jako metodę wyrażania poglądów. Nie może być zgody na takie zachowania, tak samo jak nie może być zgody na bandytyzm, chowający się za patriotycznymi hasłami.
Dzisiejsze zajścia są również dobrą okazją do wystosowania apelu o zmianę polskiego prawa o zgromadzeniach publicznych. Dochodzi bowiem do kuriozalnych sytuacji, w których legalne przemarsze atakowane są za pomocą zgromadzeń, będących w świetle obowiązującego prawa, również legalnymi… Jest to stan, który prowadzi do patologii i daje środowiskom skrajnym i niebezpiecznym okazję do zakłócania porządku publicznego. Organizatorzy Marszu Niepodległości przygotują w najbliższym czasie projekt zmian w polskim prawie, które uniemożliwią powstawanie podobnych sytuacji.

Dziękujemy tysiącom Polaków, którzy godnie manifestowali swoją narodową postawę. To właśnie dla Was jest i będzie Marsz Niepodległości!

Organizatorzy Marszu Niepodległości

 

35 Komentarze

 • Yatta Man pisze:

  Zamiast marszu, który miał być trampoliną polityczną dla niektórych polityków, mięliśmy żenujący spektakl i wstyd na całą Europę.
  Kiedy wreszcie niektórzy zrozumieją, że szukanie poparcia wśród bandytów stadionowych skończy się wzmocnieniem tej patologii?
  Żenująca jest ta deklaracja i świadczy o niedojrzałości i niegotowości wzięcia na siebie odpowiedzialności. Kto zapłaci teraz za szkody?
  Wstyd!!

 • Tomek pisze:

  W Szczecinie Marsz Niepodległości zgromadził ok. pięciuset osób. Lewaków było… 15.

  Za rok mam nadzieję dołączyć do Was w Warszawie. Dzięki, cieszę się frekwencją i pozdrawiam!

 • Sebastian pisze:

  Mnie jest żal,że zamiast być z tymi wszystkimi osobami na Marszu Niepodległości,byłem w pracy i nie mogłem przyjechać.Choć nie byłem tam fizycznie,to moje serce i myśli w tym czasie ze wszystkimi uczestnikami,jak również z osobami,które z przyczyn niezależnych od siebie nie mogli w Takim dniu wziąć udziału w Takiej Uroczystości.Chce także podziękować wszystkim,którzy byli w stolicy i wyrazili swój Patriotyzm,który związany jest z umiłowaniem Naszej Ojczyzny.

 • LeeFu pisze:

  Ludzie. Dobre przemowienie i spostrzezenia ale ostatnim akapitem tylko przykladacie sie do wdrozenia planowanego od dawna do jeszcze wiekszych naduzyc i delegalizowania i manipulacji pochodami i swietami (przez te lewicowe srodowiska, antife, media oraz nieRZADOWI)!!! Obudzcie sie i kontrulujcie przebieg sprawy bo juz dzis Prezydencik ministrant i POtuszczek juz czekaja jak zabronic ludziom wyjscia na ulice!!! Przyczyna- Dzialanie- REAKCJA- to metoda ktora dziala na manipulowane spoleczenstwo! Pozdrawiam wszystkich jescze POLAKOW !

 • fotek2 pisze:

  oglądałem Marsz Niepodległości w telewizji , ale śledziłem również w internecie i rzucało się w oczy że kolumnę marszu atakowali lewacy . dziwną sprawą jest ,że policja której psim obowiązkiem była ochrona legalnego marszu nie wywiązywała się z tego obowiązku .Wiadomo również było że lewicowcy użyją prowokatorów ( metoda przez nich sprawdzona wielokrotnie w PRL) do rozbicia Marszu Niepodległości ( bardzo tych parobków On kłuje w oczy ) . jedno czego żałuję to jest to , że nie było mnie razem z Wami .

 • Mirek pisze:

  Byłem na Marszu i potwierdzam – było dokładnie tak jak napisaliście!

 • pio pisze:

  Byłem na marszu. Być może byłem w sektorze rodzinnym – bo tacy ludzie tez byli z nami. Słyszałem krzyki, widziałem dym, ktoś z tłumu rzucił w policję racami, ale w momencie gdy policja ogłosiła, że marsz jest nielegalny (pl. na Rozdrożu). W tym samym czasie delegacje posłów, przedstawiciel Polaków z Wileńszczyzny próbowali zabrać głos. Jednym słowem oburza mnie, że w TVP i TVN pokazują tylko bijatykę a nawet nie zająkną się o marszu. Czuje się tak jakbym żył w innym świecie. Uważam, że Państwo Polskie i służby policyjne oraz miejskie nie zdało egzaminu w tym dniu. Potępiam grupy agresywne i uważam, że jeśli ktoś demoluje mienie Polskie z flagą narodową nie jest patriotą tylko zwykłym wandalem i powinien za to ponieść konsekwencje, ale zaznaczam. Było nas na moje oko 15 tys. normalnych ludzi!!! Ale o tym w „dzienniku” nie usłyszałem!!!

 • L pisze:

  Z szacunkiem gdyby nie kibice głównie Legii to marsz mógl sie wcale nie odbyć ktoś na niemiecką agresję musiał odpowiedzieć

 • midzisz pisze:

  W tym całym zamieszaniu było wyraźnie widać:
  - prowokatorów (nie wiem spod jakich barw),
  - ludzi z problemami emocjonalnymi, którzy na siłe chcieli zablokować przemarsz, ludzi, którzy odmawiają innym prawa do własnych przekonań, krótko mówiąc ludzi chorych, z marginesu społecznego (reprezentacja Izby Chorych Palikota, przedstawiciele klubu „Błękitna Ostryga” (odsyłam do Akademii Policyjnej) i jeszcze kilka innych oddziałów o rodowodzie chorobopochodnym, że nie wspomnę o delegacji z samych Niemiec, no i p. Sztuka czy Szczuka śpiewająca pieśni partyzantów żydowskich po hebrajsku w polski Dzień Niepodległości na ulicach Warszawy ( to powinno być karalne)
  - policjantów dzielnie powstrzymujących ten motłoch i bandziorów, przed atakami na przemarsz ludzi, którzy chcieli uczcić autentycznie święto narodowe,

 • nitka pisze:

  Mnie zastanawia jedno. Oglądając wczoraj przemówienie prezydenta po całych zajściach można było wywnioskować ,że wiedzieli o tym ,że do Polski na ten dzień przyjeżdżają Niemieccy lewacy. Pytam więc po co i dlaczego nie zostało to przez władze jakoś zatrzymane bądź przynajmniej zabezpieczone? Czy nie było to przypadkiem na rękę by lewacy pobili się z prawicowcami mając w ten sposób dowód na to ,że Patrioci są niebezpieczni i gdyby nie kibice prawicowcy było by bezpieczne. W mediach aż huczy od wiadomości na temat „niebezpiecznego” zachowania się uczestników Marszu nikt nie wspomni o prowokacji ze strony policji i lewaków.Przez takie zachowanie to porządni obywatele którzy chcieli pokazać swoją miłość do kraju będą uchodzić za niebezpiecznych…

  • Wiesław pisze:

   Na jakim świecie żyjesz! Nie widziałeś materiałów jak policja sama podpala samochody?,Przebrani policjanci wmieszani w tłum rzucają race w stronę umundurowanych ,potem zakładają kamizelki z napisem Policja biją spokojnych przechodniów.Autobusy z Polski z chcącymi wziąć udział w marszu były spowalniająco przez policję eskortowane do 30 km przed w-wę. Często zatrzymywane przed w-wą do kontroli osobistej, a pozniej kierowane na torwar, żeby opóźnic irozbić przybycie grób, którym często zagradzano drogę lub kierowano na blokady lewaków aby doszło do bójek. Wszystko to było zaplanowane przez władze(służby) i policje ,aby prezio mógł zgłosić zaostrzenie prawa.Lewacy i gazeta wybiórcza wspierani i finansowani przez władze już od miesiąca szkolili jak robić zadymy i jak postępować z policją. Na pewno i przyjazd niemieckich bojówek sfinansowali myślę

 • BW pisze:

  Dzięki wszystkim za udział, za rok spotykamy się w jeszcze większej liczbie. Precz z komuną!

 • Piotr pisze:

  Byłem na całym Marszu i uważam, że było godnie i porządnie

 • Podpisuję się pod komentarzem Pana Prof. Jana Żaryna. Mogę dodać jeszcze, że te samochody(TVN,Policja) zostały specjalnie podstawione. Wszystko zostało uknute przez nasze ”władze”. Ja osobićie nie widziałem tych zadym, bo maszerowałem wyznaczoną trasą.
  Obecny ”prezydent”-(przepraszam , ale nie wiem jak się nazywa)- popełni wielki błąd zakazując manifestacji. To tak, jakby dodał do ognia oliwy. Ludzie i tak wyjdą manifestować. Pozdrawiam tych wszystkich, którzy godnie przemarszowali i nie dali się prowokacjom.
  Do Czołg – niedługo zmontuję taki klip, tylko muszę zebrać materiał.
  Do wszystkich – wrzucajcie w internet zdjącia i video z Marszu.
  Niech żyje wolna Polska !!! BHO na zawsze (L).

 • Antoni pisze:

  Uważam, że należy z twardymi faktami iść do sądu. Te twarde fakty to również kłamstwa mediów. Tylko drogą prawną można coś przeprowadzić. Żądać wysokich odszkodowań za naruszenie dóbr osobistych. Musi to byc jednak na 100% podbudowane dowodami. Ciekawe, że tzw. coś kolorowe może zablokować legalny marsz i nie ma sprawy. Można zauwazyć, że wielu polityków boi się mówić o prowokacji lewackiej.

 • Piotr pisze:

  dlaczego dzień po demonstarcji nie ma filmu z Marszu Niepodłegłości i Oświadczenia o prowakacjach i nagonce medialnej na Polskość

 • Piotr pisze:

  i jeszcze jedno, jak to możliwe, że nigdzie nie można zobaczyć ani przeczytać przemówień,odezw; bo chyba one (warstwa retoryczono-ideowa) były spoiwem i sensem Marszu Niepodległości

 • Uczestnik MN 11 pisze:

  Dziekuje wszystkim obecnym. Frekwencja piekna. Za rok bedzie nas jeszcze wiecej.

 • Jan pisze:

  Nie pozwolimy na to aby media przekłamały obraz Marszu, w przyszłym roku powinni być nasi kamerzyści i kręcić filmy i wrzucać w net bo tylko tak można walczyć z mainstreamem.

 • Władek 851 pisze:

  Nie komentując wielu widocznych na relacjach video prowokacji ,twierdze z całym przekonaniem że zaraz następnego dnia po ubiegłorocznym Naszym Marszu bezwladza Warszawki na odpowiedni rozkaz przystąpila do opracowania scenariusza jak ma w/g nich przebiegac następny marsz /11.11.2011 / . Mamy tego efekty . Nie mam równie wątpliwości że od wczoraj jest przygotowywany scenariusz Naszego Marszu w 2012 r. Ze strachu leci im dym z czterech liter-dlatego są grożni wida że NARÓD sie budzi
  PRAWDA I RACJA JEST Z NAMI

 • Uczestnik pisze:

  Prawda jest taka, żeście zorganizowali marsz na 20 tysięcy osób w ogóle nie będąc do tego przygotowanymi. Chcieliście zgarnąć oklaski i sukces zaliczyć na swoje konto, ale nie mieliście autorytetu. Cały czas leciały te same monotonne hasła – ludziom już się nie chciało tego skandować. Sam zrobiłem ponad 450 km, żeby przemaszerować i wyrazić swój patriotyzm, ale w momencie, gdy moi koledzy zostali potraktowani gazem i spałowani, a na ulicach były robione barykady, jakoś sobie nie wyobrażałem stać bezczynnie. Nie odcinajcie się od nas, bo to my narażaliśmy swoją wolność i zdrowie, nie po to, żeby się pobawić.

 • Krzew pisze:

  Drodzy organizatorzy – uważam, że zdaliście egzamin.
  Mam pewien pomysł na przyszłość – zorganizujcie na przyszłość wewnętrzną służbę (30-40 osób max), której ludzie będą wyposażeni w megafony, w stałej łączności ze sobą i z centrum, żeby móc natychmiast dostosowywać pochód do zmieniających się warunków i szybko lokalizować punkty prowokacji i ew. konfrontacji.

 • XYZ pisze:

  Marsz był świetny. Było wprawdzie nieco chaosu, głównie przez słabe nagłośnienie, jednak jest to do ogarnięcia przy następnym Marszu!!! Zobaczyliśmy, że jest nas dużo, razem możemy wiele. Gratulacje dla MW i ONR za podjęcia się organizacji tak wielkiego przedsięwzięcia. Teraz jest czas na spokojną pracę organizacyjną i intelektualną. Sugeruje, by każdy kto może sobie na to pozwolić wpłacił parę groszy np. na Fundację Inicjatyw Polskich, Ruchowi potrzebne jest wsparcie finansowe by móc się dalej rozwijać. Pozdrawiam i CWP!!!

 • Marzena pisze:

  Żałuję, że nie mogłam wziąć udziału w Marszu Niepodległości. To, co media zaprezentowały tego dnia na antenach trudno komentować. Powinni spłonąć ze wstydu.

 • kaka pisze:

  Dobre oświadczenie. Szkoda, że media nie pokazują właściwego marszu a tylko zadymy. Decyzja o zmianie trasy wykazała kto jest mądrzejszy.

 • Patryk pisze:

  Prawo, podziwiam iż organizatorzy zachowali zimną krew, wierzę w was doprowadźcie tę sprawę do końca nie pozwólmy wypaczyć rozumienia patriotyzmu, jestem dumny i mam nadzieję że za rok będzie nas jeszcze więcej. Kultywujmy Miłość do Ojczyzny

 • imię pisze:

  Przykro mi, że organizatorzy nie przyznają się do „chuliganów”. Przecież osoby, które wzięły udział w zamieszkach chciały tylko utorować drogę, która była rzeczywistości przewidziana dla marszu, a że policja zamiast rozpędzić to całe towarzystwo lewackie wpiździec, to blokowała pochód. No i niestety rozpoczęło się drobne spięcie. Był moment gdy pokazało się trochę miejsca aby przedrzeć się do lewizny, to wtedy walczący ruszyli w to miejsce a nie na policję. Z tego wynika, że służby porządkowe nie były celem ataku. Za szkody powinny odpowiedzieć osoby zezwalające na blokadę. Kto to był, to już każdy wie.
  Cześć i chwała bohaterom. Do zobaczenia w przyszłym roku.

 • misiek3 pisze:

  W przyszłym roku będzie Niedziela :)
  Nowy cel: 25000 osób!

 • zbigniew pisze:

  Media to hieny, wychwytujące kilkudziesięciu zadymiarzy i zapominające o kilkunastu czy kilkudziesięciu tysiącach patriotów. Obraz marszu wypaczony. Należy zastanowić się jak zapobiec podobnej sytuacji w przyszłości.

 • Franjo pisze:

  Chciałbym zacząć od tego, że ja również nie trawię lewactwa pod żadnymi postaciami i uważam, że Marsz Niepodległości jest jak najbardziej potrzebny i gratuluję tak wysokiej frekwencji.
  Niemniej jednak nie wziąłem w nim udziału i nie wezmę tak długo jak będzie w waszym komitecie poparcia widniała Niezależna Inicjatywa „Polacy na Rzecz Serbskiego Kosowa”.
  Jestem zdziwiony, zdumiony i zbulwersowany jak można głosząc autentycznie patriotyczne hasła i prezentować patriotyczną postawę dopuszczać organizację popierającą kosowskich Serbów, którzy są skrajnymi wyrazicielami poglądów Rosji i Putina o czym zresztą świadczy ich ostatnia akcja masowych wystąpień o rosyjskie obywatelstwo.
  W interesie Polski są jak najlepsze stosunki z Kosowem, Albanią i przede wszystkim z Turcją bo im silniejsze będą te państwa tym słabsze będą wpływy putinowskiej Rosji. Zresztą muzułmańscy Albańczycy oraz Turcy są tak naprawdę znacznie bliżsi kulturowo naszej, zachodniej – katolickiej cywilizacji niż Serbowie (mają chociażby łaciński alfabet).
  Jeśli zaś potrzebny jest sojusznik na Bałkanach to zamiast Serbów można popierać bardzo bliską kulturowo i religijnie katolicką Chorwację. Chciałbym przypomnieć, że Ojciec Święty bł. Jan Paweł II bardzo wspierał ten kraj w czasie ich walki o niepodległość i w pełni solidaryzował się z prezydentem Franjo Tudjmanem, którego zresztą uważam za jednego z najwybitniejszych polityków ubiegłego wieku. Warto również przypomnieć, że to właśnie Serbowie pierwsi napadli na to katolickie państwo.
  Mam nadzieję, że w przyszłym roku w komitecie poparcia będą wyłącznie organizacje służące Polsce i wyrażające polskie interesy. Serdecznie pozdrawiam.

 • Krzysztof M pisze:

  Potrafimy zgromadzić się w liczbie 200.000? Tylu Polaków było na pogrzebie Dmowskiego.

 • Cieszymir pisze:

  O ile tak czytam te rozwiązania ktróre inni ludzie próbują pisać w globalnej sieci Internet w temacie systemów filtrów już po prostu aż się cieszę. Lecz na Twoje szczęście po przeczytaniu tego typu bloga stwierdzam że jednak niektórzy się znają na wszystkim co piszą. Dzięki za to!

 • SchweineBacke pisze:

  Dragon19 listopada 2011Dobrym i tańszym rozwiązaniem do rf3wnania knmieai,jest kawałek szyby i papier wodny.Osobiście stosuje prowadnik do ostrzenia Lie Nielsen,jest super ale mam problem z ostrzeniem dłut japońskich .Do japońskich dłut stosuję Stanleya(jest niedokładny ale przy odrobinie cierpliwości ..).Powiedz o kontach ostrzy do drewna miękkiego i twardego:)

 • Akane pisze:

  W dniu 13 grudzień na poiccze w Nowej hucie os.Mistrzejowice na pieczątce KRAKd3W 33 , zapłaciłam abonament RTV za dwa miesiące z gf3ry33 zł.20 gr. Pani z poczty przekreśliła tę kwotę i napisała 34zł. 15 gr. Jak się zoriętowałam i zapytałam kierowniczki dlaczego tak pracownik policzył,to powiedziała ,że musiałam po terminie płacić a po za tym podrożały usługi.Jak mi wiadomo to do 25 danego miesiąca opłaca się rachunki a ja płaciłam 13 grudnia za miesiąc grudzień 2010 r. i styczeń 2011r. Zobaczyłam w internecie że powinnam zapłacić 33 zł.45 gr. a nie 34,15 zł. I jeszcze bezczelnie pyskowała. Chamstwo i złodziejstwo. Paniusie z poczty jak tak dalej będą robić to ludzie będą płacić przelewami a wielmożne hrabianki do urzędu pracy na bezrobocie.


Wyraź swoją opinię