Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Oświadczenie w sprawie ACTA

22 sty

Do odczytania w trakcie protestów przeciwko ACTA:

Wychodzimy na ulice – przeciwko cenzurze internetu!

26 stycznia planowane jest podpisanie ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), niezwykle kontrowersyjnej umowy międzynarodowej, która tylnymi drzwiami wprowadza cenzurę internetu. Swój podpis pod nią mają złożyć przedstawiciele polskiego rządu. W polskim internecie trwa bezprecedensowa kampania w obronie wolności słowa. Gromadzimy się również przed Urzędami Wojewódzkimi i w centralnych punktach miast w całej Polsce – dziesiątki tysięcy Polaków protestuje przeciwko cenzurze!

Pięć miesięcy temu Bronisława Komorowski podpisał nowelizację ustawy, pozwalającą na ogłoszenie stanu wyjątkowego lub wojennego w razie cyberataku. Jednocześnie w Sejmie trwają prace nad projektem ustawy o zgromadzeniach publicznych, która służyć będzie ograniczaniu prawa do organizowania protestów. Nowe przepisy (ACTA, ustawa o stanie wojennym, prace nad ustawą o zgromadzeniach publicznych) stwarzają największe po roku 1989 zagrożenie powrotu regularnej cenzury i represji wobec wszystkich sprzeciwiających się polityce rządu.

Władze naszego państwa boją się protestów społecznych. Zamiast reformować kraj i dążyć do poprawy sytuacji, przygotowują się do zablokowania swobody wypowiedzi i rozwiązań siłowych. Nie możemy na to pozwolić! Domagamy się, by rząd całkowicie wycofał się z zamiaru podpisywania ACTA!

Walczmy o internet – ostatni bastion wolnego słowa!

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości

 

16 Komentarze

 • marcin pisze:

  to hamstwo w państwie

 • Darek pisze:

  Jestem zdecydowanie przeciwny wszelkim ograniczeniom w internecie.Wobec zaostrzania prawa o zgromadzeniach,inernet pozostaje jedyna wolna przestrzenia dla wyrazania swoich pogladow,jesli oddamy im internet,nie bedziemy slyszalni i widzialni,nie bedziemy mogli protestowac,prosic,mowic prawde prosto w oczy wladzy.

 • Do boju pisze:

  Damy rade

 • Ewelina pisze:

  NO to ACTA

 • Patrycja pisze:

  TO BY BYŁO NAJGŁUPSZE CO RZĄD USTANOWIŁ ! PUKI PŁACE ZA INTERNET JEST MÓJ !

 • Natan pisze:

  STOP ACTA! ANONYMOUS PROTECT US!

 • Jan_Dzban pisze:

  Beka! Faszyści popierają lewacką akcję! hahahahahahahahahah

 • Janusz pisze:

  NIE DLA A.C.T.A !!! ZOSTAWCIE LUDZIOM RESZTĘ WOLNOŚCI !!!

  NO TO A.C.T.A. !!!

 • mieszko29 pisze:

  Jestem za! Ratujmy to co razem tworzyliśmy przez tyle lat!!!!

 • Michał Rychłowski pisze:

  A.C.T.A. nie jest niczym dobrym dla społeczeństwa. Kieszenie chcą napchać sobie korporacje i tylko w ich interesie jest ten traktat. Autorzy, którzy sami często wrzucają swoje utwory do sieci by je promować dostają i tak grosze od owych korporacji.

 • Artur pisze:

  Brakuje ujęcia Nowego Porządku Świata (New Order World), w imię tego nowego globalnego „ładu”, ACTA ma porządkować życie społeczne.

 • łukasz pisze:

  Zamiast cenzurować internet lepiej by się snoby wzięły za likwidację długu, za poprawę warunków bytowych. Wstydzę się, że jestem polakiem mając takich ludzi u władzy. Internet zawsze powinien być wolny. Cenzurę niech se w dupę wsadzą wehrmachtowcy. Za te 12 tyś wypłaty powinni coś zrobić, a nie komplikować nam życie.

 • PLNarodowiecNR pisze:

  No i tak trzymać.Ja idę pojutrze protestować w Zielonej Górze i niech inni też się ruszą bo jeżeli nie będzie wielkich i długotrwałych ulicznych protestów to tusk i komor zrobią z Polakami co chcą.Tylko wielki pokaz siły w całej Polsce może odwrócić proces przekształcania Polski w PRL.A na zdrajców i tak będą czekały szubienice.Tak jak w 1792 roku.

 • jacek pisze:

  Wolność sumienia i wypowiedzi jest nam Polakom szczególnie bliska i ważna.Jest to wartość szczególnie istotna w naszej cywilizacji łacińskiej.Warto walczyć o wolność,także w internecie.Pamiętajmy,że jesteśmy wolni wtedy,gdy jesteśmy podmiotami swych wyborów i działań,wierni dobru i prawdzie.Prawdę poznajemy dzięki zmysłom i intelektowi,a następnie rozumna wola wybiera dobro,które rozpoznał intelekt.Popieram walkę o wolność słowa w internecie.Czołem Wielkiej Polsce!!!

 • Marta pisze:

  Nie pozwólmy na to, aby nasz kraj cofnął się i powrócił do komuny… Nie po, to nasi przodkowie przelali krew za wolny kraj, aby politycy zabierali nam tę cząstkę suwerenności! Nie dla ACTA! Nie dla cenzury! Nie dla łamania naszych praw! Rząd jest po to, aby służyć obywatelom, a nie ich zniewalać! Panie premierze, czy warto?

 • Kuba M. pisze:

  JESTEM W PEŁNI ZA OBALENIEM TEGO PAKTU/UMOWY!!!!!!!! TO JEST CHORE. WALCZMY O WOLNOŚĆ ŻEBY NASI DZIADKOWIE KTÓRZY ZA NIĄ WALCZYLI BYLI (GDZIEŚ TAM) DUMNI Z NAS!!!!!!!!!!!!


Wyraź swoją opinię