Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Wychodzimy na ulice – przeciwko cenzurze internetu!

22 sty

Wychodzimy na ulice – przeciwko cenzurze internetu!

26 stycznia planowane jest podpisanie ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), niezwykle kontrowersyjnej umowy międzynarodowej, która tylnymi drzwiami wprowadza cenzurę internetu. Swój podpis pod nią mają złożyć przedstawiciele polskiego rządu. W polskim internecie trwa bezprecedensowa kampania w obronie wolności słowa.

To jednak stanowczo za mało. Musimy wyjść na ulice i zademonstrować swój sprzeciw, dlatego zachęcamy do organizowania protestów przed Urzędami Wojewódzkimi. W najbliższych dniach odbędzie się seria wystąpień. W Warszawie 24-go, we wtorek, a w innych miastach w środę 25-go stycznia. Zachęcamy by przeprowadzać je w całej Polsce. Apelujemy o rozpowszechnianie tej informacji i organizowanie pikiet oraz manifestacji!

Zwracamy jednocześnie uwagę na fakt, że pięć miesięcy temu Bronisława Komorowski podpisał nowelizację ustawy, pozwalającą na ogłoszenie stanu wyjątkowego lub wojennego w razie cyberataku. Jednocześnie w Sejmie trwają prace nad projektem ustawy o zgromadzeniach publicznych, która służyć będzie ograniczaniu prawa do organizowania protestów. Nowe przepisy (ACTA, ustawa o stanie wojennym, prace nad ustawą o zgromadzeniach publicznych) stwarzają największe po roku 1989 zagrożenie powrotu regularnej cenzury i represji wobec wszystkich sprzeciwiających się polityce rządu.

Władze naszego państwa boją się protestów społecznych. Zamiast reformować kraj i dążyć do poprawy sytuacji, przygotowują się do zablokowania swobody wypowiedzi i rozwiązań siłowych. Nie możemy na to pozwolić!

Walczmy o internet – ostatni bastion wolnego słowa!

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości

Wydarzenie na feacebooku – Wychodzimy na ulice!

 

8 Komentarze

 • Spencer pisze:

  tylko tak o której godzinie sie zjawić. mówie o innych miastach, dajcie jakąś określoną godzine

 • LOBEUM pisze:

  Popieram. Na pewno się zjawię z jak największą liczbą osób…

 • Piotr6576 pisze:

  Proponuje, nie robić bójek, gdy zjawi się antifa lub inne lewactwo. Wszyscy protestują przeciw zagrożeniu znacznie większemu niż stanowi w tej chwili ich przeciwnik (lewica, prawica). Wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem.

  Proponowałbym, aby ONR i MW (jeżeli zamierzają zjawić się na manifestacjach lub je organizować) zwróciły się do organizacji lewicowych, że nie będą atakować ich zwolenników gdy ci się pojawią. Albo obie strony uzgodniłyby, że wystąpią bez swoich sztandarów i odznak.

 • popieram pisze:

  Demonstracji ulicznych agentura boi się bardzo

 • Stef. pisze:

  Precz z faszyzmem, totalitaryzmem, globalizmem,wyzyskiem banków.

 • Robert pisze:

  Jak widać historia sprzed 1990 się powtórzy. Wolność słowa pójdą na marne. Tyle walki z rządem komunistycznym…
  Czy to ma sens?? Deklaracja z Tokio która pan Premier podpisze zniewoli kraj. Może to jakoś będzie

 • Baja pisze:

  Będę tam z wami …

 • MARZANNA - AGNIESZKA RĘDZIŃSKA pisze:

  JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA!!! PRECZ Z KOMUNIZMEM! PRECZ Z MASONERIĄ! BÓG, HONOR, OJCZYZNA!!! TAK NAM DOPOMÓŻ BÓG!!!


Wyraź swoją opinię