Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Uniwersytet Warszawski przeciwko patriotyczej imprezie

01 maj

Poniżej zamieszczamy komunikat prasowy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, wydany w związku z postawą władz Uniwersytetu Warszawskiego wobec patriotycznej imprezy 2 maja.

Komunikat prasowy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Narodowa majówka

2 maja w klubie Hybrydy miała odbyć się patriotyczna majówka, organizowana przez nasze Stowarzyszenie. Wynajęcie klubu na komercyjnych zasadach zostało uzgodnione z przedstawicielami Fundacji Uniwersytetu Warszawskiego wiele tygodni wcześniej. W planie imprezy znajdowały się następujące wydarzenia:

- podsumowanie i omówienie prawnych aspektów akcji „Ściągamy flagi unijne z urzędów”, polegającej na pisaniu maili do przedstawicieli administracji publicznej z apelem, by 2 maja, w święto Flagi Rzeczpospolitej, na polskich urzędach wisiały wyłącznie flagi narodowe
- spotkanie z młodymi Polakami z Wileńszczyzny
- projekcja filmu „Niepodlegli”
- koncert zespołów: Zjednoczony Ursynów, No Smoki, Arkan Koalicja i Tadka z Firmy

Niestety, w piątek 27 kwietnia oznajmiono nam że, pomimo wcześniejszych uzgodnień, impreza 2 maja nie odbędzie się w „Hybrydach”. Jako powód podano planowane omówienie akcji skierowanej przeciwko obecności flag unijnych na budynkach polskiej administracji publicznej.

Uniwersytet Warszawski jak ideologiczne politbiuro?

Decyzję o wymówieniu lokalu, wypływającą najprawdopodobniej z nacisków idących od władz uczelni, uznajemy za skandaliczną. Uniwersytet (jak również jego agendy), powołany do służenia nauce, do odkrywania prawdy o otaczającej nas rzeczywistości w procesie badania i wolnej wymiany myśli, okazuje się być narzędziem służącym promocji wybranych ideologii.

Co sądzić o decyzyjnych gremiach najważniejszej uczelni stolicy naszego kraju, jeśli apel o szczególne uhonorowanie flagi narodowej w dniu poświęconego jej święta, wzbudza w gremiach decyzyjnych UW opór i jest przyczyną podjęcia decyzji o zablokowaniu patriotycznej imprezy?

Czy Uniwersytet Warszawski, na którym wciąż pracują naukowcy kojarzeni z pseudonauką opartą o marksizm-leninizm, stał się ponownie narzędziem krzewienia określonej ideologii, ideologii kosmopolityzmu czy, jak określił to prezydent Vaclav Klaus, europeizmu? Czy taka postawa ma jeszcze cokolwiek wspólnego z autentyczną troską o naukę, debatę publiczną, promocję samodzielnego myślenia?

Precz z lewacką cenzurą!

Pomimo wymówienia lokalu w ostatniej chwili, narodowa majówka odbędzie się. Zapraszamy wszystkich patriotów do udziału w niej, do świętowania Dnia Flagi Rzeczpospolitej i Dnia Łączności z Polakami za Granicą razem z Marszem Niepodległości – zaczynamy o godzinie 13:30 2 maja w Klubie „Park”, Al. Niepodległości 196. Do zobaczenia!

Profil akcji „Ściągamy flagi unijne z urzędów: https://www.facebook.com/events/103040069831324/

 

3 Komentarze

 • jacek pisze:

  Wiwat Biało-Czerwona Flaga!!! Precz z bolszewicko-masońskim eurokołchozem!!!

 • mysiaaa pisze:

  Znowu te brudasy, mylibyście się chociaż na te swoje zadymy, bo świat patrzy
  ale to tak już jest, wariatowi i pijakowi ciężko dbać o higienę fuj

 • jacek pisze:

  Kolegom z Młodzieży Wszechpolskiej i ONR-u przypominam,że 1 maja to święto naszych wrogów-niemieckich nazistów i żydokomuny.Manifestowanie w tym dniu pod pomnikiem Romana Dmowskiego jest nietaktem wobec pamięci Tego Wiekiego Polaka.


Wyraź swoją opinię