Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Informacja Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

22 sie

„Stowarzyszenie Marsz Niepodległości informuje, że Janusz Korwin-Mikke został usunięty z Honorowego Komitetu Poparcia Marszu Niepodległości. Bezpośrednią przyczyną były publiczne wypowiedzi prezesa KNP, określające uczestników Marszu jako „narodowych socjalistów”, wpisujące się w propagandę skrajnej lewicy skierowaną przeciwko Marszowi, jego organizatorom i uczestnikom.

Jednocześnie, w związku z ubiegłorocznym złamaniem przez Kongres Nowej Prawicy i jego lidera, zasady nieeksponowania emblematów i symboliki partyjnej podczas Marszu Niepodległości, zwracamy się do pozostałych partii politycznych o uszanowanie regulaminu manifestacji w 2012 roku. Jak co roku, ze swoimi znakami, transparentami i emblematami zapraszamy wszelkie organizacje społeczne, fundacje, stowarzyszenia, instytuty, media, związki itp.

Dziękujemy również tym wszystkim politykom i działaczom partyjnym, którzy w latach ubiegłych uszanowali wyżej wspomnianą zasadę. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od sympatii partyjnych, także w tym roku, w celu wspólnego manifestowania za narodową, niepodległą Rzeczpospolitą!”

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości

 

26 Komentarze

 • Paweł pisze:

  Przecież powiedział prawdę. A dokładnie wyraźnie zaznaczył, że część uczestników marszu to narodowi socjaliści, a część to narodowi konserwatyści i konserwatywni liberałowie. A to jest zdecydowana różnica, niż jak piszecie, że powiedział, że tylko! Po za tym skrajna lewica jest tak głupia, że nie zna pojęcia narodowy socjalizm tylko używa na was określenia faszyści. Piszecie więc w oświadczeniu część prawdy a część celowo pomijacie przez co zmienia się sens wypowiedzi Korwina. Wpisujecie się w ten sposób w propagandę Gazety Wyborczej i innych usłużnych jej mediów, skierowaną przeciwko najrozsądniejszemu środowisku w tym kraju związanego z Korwinem i Jego Nową Prawicą. Bardzo was zabolała wypowiedź Korwina co jest dowodem na to, że ta cała część narodowych socjalistów wcale nie jest taka mała i musi dominować w kierownictwie Marszu Niepodległości! Nieopacznie przyznaliście się do tego swoją histeryczną decyzją o usunięciu Korwina! Nie ma więc co pokładać w was żadnych nadziei na przyszłość…

 • Piotr pisze:

  Zastanawia Mnie kiedy padła taka wypowiedź. Bardzo ciężko uwierzyć, że Korwin mówił o uczestnikach Marszu narodowi socjaliści ponieważ mówił także o sobie a to jest dla Mnie zupełnie niewyobrażalne.

 • Tomasz pisze:

  Bardzo dobrze – nareszcie ktoś usunął tego kreta! Szkoda, że nie za „agenturalną działalność na rzecz Rosji” lub „mącenie na prawicy”, ale dobre i to. Jednego agenta mniej.

 • Piotr pisze:

  Przecież Korwin-Mikke sam się „skreślił” z tego Marszu organizując Marsz dnia 7. października z powodu tego, że ta data jest rzeczywistym odzyskaniem niepodległości, a nie 11. listopada zatwierdzony przez rząd. Ten właśnie Marsz będzie pod patronatem platformowca Komorowskiego… M.i.n. dlatego wybiorę się 7. października. Wolę maszerować z prawicą niż socjalistami, którzy poza nienawiścią do czarnych i żydów, twierdzą, że zależy im na Polsce jednocześnie gestem Hai Hitla zamawiając pół litra, dajcie spokój…

 • Olo pisze:

  Brawo – walczmy między sobą. Korwin jest jedną z ważniejszych postaci po prawej stronie naszej polityki, czy się to komuś podoba czy nie. Strzelacie sobie w stopę, lewactwo pewnie się cieszy. A poza tym nie słyszałem takiej jego wypowiedzi.

 • Tomasz pisze:

  Można wiedzieć kiedy i gdzie JKM wypowiedział się o uczestnikach jako narodowych socjalistach?

 • adrian pisze:

  zal, czytac ze zrozumieniem nie umiecie wypowiedzi JKM

 • Krzysztof pisze:

  Nawet w takowym komitecie nie był, darujcie sobie takich i innych wypowiedzi, kłamcy.

 • wujeczek pisze:

  i znowu te podziały, co do narodowych socjalistów ma racje, precz z lewactwem i socjalizmem w wersji hard jak i ligt!

 • Andrzej pisze:

  Co za głupota, pan Janusz zawsze był z marszem na dobre i na złe, jedna z nielicznych znanych osób która brała udział w marszu, nawet wtedy, gdy nie był taki mainstreamowy jak teraz. Dla mnie osobiście jset to skandal, widać, że władzom MN sodówka uderzyła do głowy…

 • Drark pisze:

  Czyli kolejne podziały, jeżeli chcemy coś zrobić w tym kraju nie możemy dać się podzielić. Ale widać że nie wszyscy to dostrzegają. Czytałem tę wypowiedź pana Janusza i proponuje aby wszyscy jeszcze raz ją przeczytali..

 • Jakub pisze:

  Nie rozumiem dlaczego się oburzacie. Przecież nikt nie zaprzeczy, że wśród maszerujących byli narodowcy o socjalistycznym podejściu do gospodarki. Bezsensowna awantura, na której tylko salon skorzysta, bo prawica zamiast się łączyć znowu się dzieli… Oczywiście Korwin też powinien się czasem ugryźć w język.

 • Phil pisze:

  „Bezpośrednią przyczyną były publiczne wypowiedzi prezesa KNP, określające uczestników Marszu jako „narodowych socjalistów”, wpisujące się w propagandę skrajnej lewicy skierowaną przeciwko Marszowi, jego organizatorom i uczestnikom.” – oczywiście prezes Mikke sam przeciw sobie wystosował propagandę, nazywając siebie samego narodowym socjalistą. Gratuluję wam pomyślunku i dolewania oliwy do ognia. Jak do tej pory wspierałem Marsz Niepodległości, tak w tym roku chyba będę trzymał się z dala od ludzi, którzy przywłaszczają sobie prawo do formułowania takich bzdur w imieniu „uczestników”. Byłem uczestnikiem tak samo jak był nim Janusz Korwin-Mikke. Coś mi się nie chce wierzyć, aby mógł nazwać wszystkich narodowymi socjalistami. Uważam, że należy się sprostowanie i przeprosiny.

 • Łódź pisze:

  „Bezpośrednią przyczyną były publiczne wypowiedzi prezesa KNP, określające uczestników Marszu jako „narodowych socjalistów”, ”
  Prosze podać dowody~! Ludzie! nie dzielmy się! Walczmy razem z lewicowo liberalnym i komunistycznym gównem!

 • KasparH pisze:

  To są kpiny. KNP nie używał swojej nazwy ani swoich oficjalnych symboli na Marszu. Pan Janusz Korwin-Mikke ma racje, gdyż ONR w dużej mierze składa się z narodowych socjalistów. Dzielcie prawice dalej…

 • Pablo pisze:

  Buuuu, się czyta materiały z drugiej ręki to się potem rozumie wszystko na wspak. Jak można było wyrzucić z komitetu jedynego człowieka, który próbuje naprawić ten kraj i dać Polakom wolność.

 • tomek pisze:

  Widzę, że „Stowarzyszenie Marsz Niepodległości ” nie rozumie tego co pisze JKM, wspólczucia i zacznijcie w końcu mysleć a nie się oburzać nie wiadomo na co.

 • Seba pisze:

  Dziwne niedomówienie, a może władze komitetu są leniwe? i nie chcę się im sprawdzać co delikwent wypisuje po blogach, mam nadzieje że nie działacie na podstawie pogłosek bo zbyt łatwo będzie wami manipulować.

 • remix pisze:

  Jest sprawa przykra, ze przedstawiciele Stowarzyszenia Marsz Niepodleglosci maja problemy z czytaniem ze zrozumieniem. JKM powiedzial ze nie bedzie uczestniczyl w marszu rezimowym poniewaz maja isc dwa. A to ze ma negatywny stosunek do ewentualnych narodowych socjalistow to chyba nie jest zadne odkrycie. Bredzenie ze w srodowiskach narodowych nie funkcjonuja zadni socjalisci jest oczywiscie klamstwem. Problem który nakreslil JKM jest w praktyce bardzo istotny, bo jest wazne pod jakimi haslami ostatecznie wystepuje Marsz Niepodleglosci. Dla uczciwosci powiniscie zaznaczyc ze w zeszlym roku zdarzaly sie proporce PiS, a w znacznie wiekszej reprezentacji niz symbole KNP symbole Prawicy Rzeczpospolitej(widzalem osobiscie). Ogolnie caly zakas uwazam ze zly, wazne jest zeby wiedziec jaka reprezentacje maja poszczegolne organizacje czy nawet partie.
  Poza tym problem nie polega na tym ze czegos nie wolno, rzeczywistosc jest taka ze przeszkadza wam JKM i tego powinna w ramach uczciwosci dotyczyc tresc oswiadczenia…

 • Marcin pisze:

  Jest jak zawsze… Gdzie 3 prawicowców tam 4 partie, 4 marsze i kłótnie o niuanse nie mniejsze niż z największymi wrogami – komunistami :(
  A czerwoni się cieszą.

 • loless0 pisze:

  Znowu! K..wa! Jak to na prawicy! JKM powinien dostać w pierdol i Winnicki też! Za dużo już było jedności na prawicy?Lewaki się cieszą, bo widzą to co zwykle.
  I co? Na kogo teraz zrzucić winę?Wcześniej mówiło się że prawica jest zinfiltrowana przez agenturę, dlatego nie może się dogadać,bo zawsze ktoś jątrzy i każda inicjatywa się rozpada. A teraz co zadziałało?
  Ręce opadają. Smutno mi!
  Ale na marsz pójdę! Choć „naprawdę to nie wiem jak jest, i za co będą bić w tym roku” (L. Janerka-aktualne ciągle)

 • michał pisze:

  usuńcie się wszyscy…

 • Henryka pisze:

  Może on miał coś innego na uwadze, tylko nieprecyzyjnie się wyraził; ale tak, czy tak, to dobrze, że go usunęli z Honorowego Komitetu Poparcia Marszu Niepodległości. Robi w ogóle wrażenie człowieka nieodpowiedzialnego.

 • Tomasz Bednarski pisze:

  Ja już dawno podejżewałem że Pan Korwin to czerwona wtyka. Dobrze że go wreszcie pogoniliście. Z parchem się nie dyskutuje parcha się likwiduje powiedział sadownik do sadownika. Mam dla was projekt statutu mojego pomysłu może się ktoś zgłosi zapraszam. Z poważaniem Tomasz Bednarski.
  Statut Partii Normalny Polski Dom
  Rozdział I. Postanowienia wstępne. Rozdział II Cele i środki działania. Rozdział III Panie i Panowie, ich prawa i obowiązki. Rozdział IV Władze naczelne. Rozdział V Majątek NPD. Rozdział VI Zmiana Statutu, rozwiązanie NPD.
  Rozdział I
  § 1. Normalny Polski Dom, której skrót brzmi NPD, jest organizacją działającą na podstawie ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o partiach politycznych oraz niniejszego Statutu zwana jest dalej NPD.
  § 2. NPD jest partią polityczną i posiada z tego tytułu osobowość prawną.
  § 3. NPD działa na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej oraz wśród Polonii zagranicznej.
  § 4. Siedzibą Prezesa NPD jest Warszawa.
  § 5. NPD używa okrągłej pieczęci z orłem z koroną w środku a na otoku motto partii napis „ Bednarski na kłopoty”. Napis „ Bednarski na kłopoty” jest logiem Partii.
  § 6. Znakiem rozpoznawczym w czasie manifestacji jest kij golfowy, czapeczka golfowa, szalik z logo partii oraz okulary z przyciemnionymi soczewkami.
  § 7. Prezesem NPD jest Tomasz Bednarski PESEL 56030704959 zwany dalej „Prezesem”.
  Rozdział II Cele i środki działania
  § 8. Cele NPD określa Deklaracja Programowa.
  § 9. NPD realizuje swoje cele poprzez:
  a). udział przedstawicieli NPD w organach państwowych i samorządowych,
  b). pracę ideowo-wychowawczą,
  c). prowadzenie działalności propagandowej, wydawniczej i prasowej,
  d). działalność klubową, odczytową i organizowanie wieców,
  e). współpracę z bliskimi ideowo organizacjami politycznymi i społecznymi,
  f). udział w wyborach.
  Rozdział III Uczestnicy, ich prawa i obowiązki
  § 10. NPD składa się z Pań i Panów zwanymi dalej uczestnikami.
  § 11. Uczestnikiem może zostać obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegający zasad etyki katolickiej, nie pozbawiony praw publicznych, który:
  a) ukończył 18 lat,
  b) nie należy do innej partii politycznej,
  c) uznaje Statut,
  § 12. Uczestników przyjmuje Prezes w ciągu 6 miesięcy od daty dostarczenia deklaracji.
  § 13. Odmowa przyjęcia nie wymaga uzasadnienia.
  § 14. Uczestnik ma obowiązek:
  a) przestrzegać oraz stosować się do postanowień niniejszego Statutu i postanowień Prezesa,
  b) uczestniczyć w zbiórkach rzeczowych i pieniężnych na rzecz NPD,
  c) popierać kandydatów NPD wskazanych przez Prezesa w wyborach prezydenckich, parlamentarnych i samorządowych.
  § 15. Uczestnik ma prawo:
  a) korzystać z urządzeń NPD i uczestniczyć z ramienia NPD w wyborach do parlamentu i samorządu zgodnie z postanowieniami Prezesa,
  b) występować do Prezesa z wnioskami i postulatami,
  c) otrzymywać pomoc pieniężną co roku z nadwyżki budżetowej NPD na jego wniosek.
  § 16. Prezes skreśla uczestnika z listy uczestników NPD w razie:
  a) złożenia przez niego pisemnego oświadczenia o wystąpieniu z NPD,
  b) wstąpienia przez niego do innej partii politycznej,
  c) bez uzasadnienia.
  § 17. Od postanowień Prezesa przysługuje skarga do Sądu Powszechnego na zasadach ogólnych w ciągu miesiąca od daty zaistnienia zdarzenia.
  Rozdział IV Władze naczelne
  § 18. Władzami naczelnymi NPD są:
  a) Prezes,
  b) kadencja Prezesa trwa do rezygnacji przez niego z funkcji i wyznaczenia przez dotychczasowego Prezesa nowego Prezesa,
  c) Komisja Rewizyjna składająca się z trzech uczestników NPD,
  d) Komisje Rewizyjną oraz Przewodniczącego tej komisji powołuje i odwołuje Prezes.
  e) w razie stwierdzenia nieprawidłowości przez Komisje Rewizyjną Przewodniczący komisji składa doniesienie do organów ścigania na zasadach ogólnych.
  Rozdział V Majątek NPD
  § 19. Majątek NPD stanowią ruchomości i nieruchomości oraz inne prawa majątkowe.
  Źródłami majątku są:
  a) darowizny, spadki i zapisy,
  b) dochody z majątku,
  c) ofiary publiczne,
  d) dotacje, subwencje oraz zwrot kosztów kampanii wyborczej przyznane na podstawie odrębnych przepisów,
  e) kredyty bankowe.
  § 20 Oświadczenia woli w imieniu NPD składa Prezes.
  § 21 Szczegółowe zasady zarządu majątkiem określa Prezes.
  Rozdział VI Zmiana Statutu, rozwiązanie NPD.
  § 22. Zmiana Statutu może nastąpić w drodze postanowienia Prezesa.
  § 23. Rozwiązanie NPD oraz tryb połączenia z inną partią lub innymi partiami następuje w drodze postanowienia Prezesa.

  Deklaracja Programowa
  1. Swobodny dostęp do broni i prawo noszenia przez obywateli Polskich.
  2. Brak ograniczeń prędkości na autostradach.
  3. Swobodny dostęp do środków odurzających.
  4. Kara śmierci dla zbrodniarzy umyślnych.
  5. Zakaz handlu od godz. 10 w sobotę do 5 w poniedziałek oraz we wszystkie dni świąteczne przez całą dobę. Zwolnione z zakazu są odpusty, apteki, stacje benzynowe w zakresie sprzedaży paliw, placówki żywieniowe w zakresie przygotowania posiłków i ich dystrybucji, placówki kulturalne, przedsiębiorstwa działające w ruchu ciągłym oprócz handlu wytworzonymi dobrami.
  6. Zakaz świadczenia usług i handlu w miejscach uprzywilejowanych w odległości mniejszej niż 300 m.
  7. Obowiązek obywateli uczestniczenia w wyborach i referendach.
  8. Konfiskata mienia w razie nie uczestniczenia w wyborach i referendach.
  9. Bezpłatne parkowanie na drogach wybudowanych przed 01.01.1985 Rokiem.
  10. Przyjęcie łapówki traktowane jak w punkcie 4 niniejszej deklaracji programowej. Nagroda dla dającego łapówkę.
  11. Podatek dochodowy 3% podatek VAT 15%. Wszystkie wydatki brutto odliczone od przychodu przed opodatkowaniem podatkiem dochodowym.

  Do zarejestrowania partii potrzebne jest 1000 osób popierających statut. Osoba popierająca musi podać w deklaracji członkowskiej Imię Nazwisko adres PESEL i złożyć własnoręczny podpis. Deklaracje jest jednocześnie oświadczeniem woli dotyczącą uznania jednowładztwa Tomasza Bednarskiego jako Prezesa partii.
  Kontakt [email protected]
  Z poważaniem Tomasz Bednarski

 • Adrian pisze:

  Jestem jak najbardziej za organizacją takiego marszu. Niestety wszystko jest dobrze dopóki się nic złego nie dzieje. Świętujmy, pamiętajmy, bądźmy godni naszych przodków. Starajmy się jednak nie prowokować, z przeciwnym nam systemem nie wygramy w bezpośrednim fizycznym starciu. Państwo ma do dyspozycji siły i środki które bez wahania wykorzysta przeciw każdemu kto naruszy ogólnie przyjęte zasady takich zgromadzeń.


Wyraź swoją opinię